קצת עלי, וגם עלינו.

מאיה בן יעקב

אני עוסקת בתנועה-שיקומית, ותנועה-מודעת מעל עשרים שנה, במהלך שנים אלו פיתחתי שפת הבנה ייחודית לגוף האנטומי מתוך הקשבה לדיוק תנועותיו ולגבולותיו, ומתוך יצירת החיבור ומגע רציף עם הנפש . לגישה זו אני קוראת 'אורינטציה גופנית' ואותה אני מלמדת בקורסים וסדנאות לאנשי טיפול, תנועה ופילאטיס.

 

בעבר, ניהלתי את אחד מבתי הספר הוותיקים להכשרת מורות-מטפלות לפילאטיס ו'פילאטיס-תרפיה' בארץ, הכשרתי צוותים ולימדתי קורסים וסדנאות. לפני מספר שנים עברתי לעבודה פרטנית, ואני בעיקר מלווה מורות בשלבי התפתחות שונים .

בקליניקה המשותפת לי ולבן זוגי, אני מלווה תהליכי שיקום תנועתי והתפתחות רגשית לנשים וגברים עם מגוון התמודדויות.

ומזה שנתיים שאני עובדת עם 'אורינטציה גופנית' במחלקת לצידך בבי"ח הפסיכיאטרי בבאר יעקב, שם אני מלווה באופן פרטני נשים שמתמודדות עם טראומה מורכבת ועם הפרעות אכילה.

כמה מילים עלינו...מאיה ותמיר

אנחנו זוג בחיים והורים של הגר הלל ואיתמר, לומדים וחוקרים את עולם הגוף והנפש ביחד ולחוד. הקמנו קליניקה משולבת בתל אביב לעבודה סוציאלית וגוף. שיש בה חדר לטיפולים דרך מפגשי שיחה , וחדר לעבודת גוף דרך 'אוריינטציה גופנית'. השילוב מאפשר למטופלים שלנו לקבל מענה מקיף ומוחזק משני הכיוונים ולהרחיב את שפת החוויה והרגש.

תמיר אשמן – עוסק בטיפול פרטני וקבוצתי למעלה מעשרים שנה. מרצה מבוקש ומנחה סדנאות וותיק , את הטכניקות לשיפור היחסים עם העולם הרגשי שיצר, הוא מלמד גם במוסדות להשכלה גבוהה ביניהם אוניברסיטת תל אביב וסמינר הקיבוצים, ובקליניקה הפרטית.

 לאתר של תמיר